24.04.2020

  • Aktualności

Brak akceptacji monet w wrzutniku

Witold Flis

Wrzutniki vendingowe to serca automatów. Te skomplikowane urządzenia mają niezwykle ważne zadanie. Przyjmują i sprawdzają monety, ich nominał, prawdziwość oraz odpowiadają za wydawanie reszty. Niestety w 2020 roku wrzutniki nie przyjmują części monet. Do pełnej akceptacji nowych monet, wybitych w tym roku potrzeba aktualizacji wrzutnika.

Jak działa wrzutnik vendingowy?

Wrzutnik w automacie vendingowym odpowiada właśnie na sprawdzanie monet oraz wydawanie reszty w związku z tym nie może się mylić. Do produkcji wrzutnika, który jest specjalnie zaprogramowany, używane są podzespoły mechaniczne i elektroniczne najwyższej jakości. Precyzja wykonania wrzutnika daje nam pewność działania. Automat ma działać sprawnie i wydawać resztę. My od wielu lat zajmujemy się serwisem oraz naprawą wrzutników vendingowych. Bogate doświadczenie pozwala nam działać szybko i reagować w przypadku błędów i problemów. Problemem, który ostatnio się pojawia w naszych urządzenia to brak akceptowalności monet, czyli ich nieprzyjmowanie. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób, czyli dokonując aktualizacji urządzenia, jakim jest wrzutnik.

Aktualizacja wrzutnika

Narodowy Bank Polski w ostatnim czasie wprowadza do obiegu nowe monety o nominale 10 groszy, 20 groszy, 50 groszy i 1 złoty. Właśnie te monety, na których widnieje data 2020 roku, wykonane zostały z innego niż do tej pory stopu. Są one ze stali pokrytej miedzią i niklem. Oprogramowanie w wrzutnikach nie akceptuje nowych monet i nie przyjmuje ich. Wrzutniki MEI Cashflow trzeba poddać aktualizacji, aby działały poprawnie i akceptowały monety z 2020 roku. W tym celu należy oddać je do serwisu. Warto pamiętać, że brak możliwości akceptowania wszystkich monet może skutkować stratami. Klient, który nie może użyć każdej monety, to często stracony klient.

Zaktualizujemy Twoje Oprogramowanie!